Підбираємо гачок для трикотажної пряжі

Кожна рукодільниця прекрасно знає, що головним і незамінним інструментом при в'язанні виробів з трикотажної пряжі , є гачок. Але не всі можуть правильно підібрати цей аксесуар, особливо актуальний це питання для початківців в'язальниць.

Ця стаття надасть детальний огляд гачків, щоб кожна з Вас змогла легше зорієнтуватися в такому широкому асортименті.

Які різновиди існують?

Щоб виконати гачки для роботи з трикотажною пряжею, використовують різні матеріали, кожен з яких володіє своїми індивідуальними властивостями.

З чого виконують гачки для трикотажної пряжі ?

  • З металу. Найміцніші (витривалі), і найважчі, - найкращим чином підійдуть для щільної в'язки. Вони доступні в гладкому виконанні або з тефлоновим покриттям - щоб ковзала нитку. Іноді умільці не люблять гачки з металу, так як вони холодні на дотик. А ось по міцності цих інструментів немає рівних

  • З пластика і акрилу. & Nbsp; Ці аксесуари найлегші і привабливі на зовнішній вигляд. Виконуються в численних кольорах, іноді оснащені блискітками і візерунками. Не рекомендується використовувати для сильних навантажень, так як в процесі щільного в'язання є ймовірність поломки.

  • З дерева (бамбука). & Nbsp; Теплі і дуже красиві. Цінуються рукодільниця, які віддають перевагу аксесуарам з натуральних матеріалів. Вони поєднали в собі кращі властивості і якості - міцніше пластикових і легше металевих.

  • Комбіновані. & Nbsp; Йдеться про гачках, які виконані відразу з декількох видів матеріалів. Дуже популярні металеві моделі з пластиковими ручками.

Кожен матеріал володіє своїми індивідуальними перевагами і недоліками. Не можна однозначно стверджувати, що «добре», а що «погано» - так як кожна рукодільниця має своє індивідуальне думку. Тому, в даному питанні слід покладатися виключно на свій досвід.

Номер гачка: як вибрати відповідний?

Найпопулярнішими і затребуваними розмірами гачків для в'язання з трикотажної пряжі - є № 6 - 12. Чим він буде дрібніше, тим вище рівень щільності буде в виробі (в цьому випадку йде більше пряжі).

Підбираємо номер гачка, в залежності від виду вироби на:

  • Якщо задумали пов'язати виріб, який буде тримати форму, віддавайте перевагу інструментам з меншим діаметром (№6-8). Найчастіше, їм в'яжуть: білизняні кошика, м'які іграшки, сумки, клатчі. Для в'язання домашніх тапочок або предметів декору (скатертин, панно, серветок) також зупиняйте свій вибір на тонких гачках.

  • Для сумок і рюкзаків середньої щільності, де не важлива наявність жорсткого каркаса, можна застосовувати гачки середнього розміру (№9-10). Вони ж використовуються для створення декоративних наволочок, оригінальних серветок і постілки, іноді - чохлів.

  • Для в'язання м'яких аксесуарів найкращим чином підійдуть великі гачки (№11-12). За допомогою них можна створювати оригінальні і стильні пуфи, теплі пледи. Ці гачки додадуть пов'язаним виробам легкості, а витрата пряжі зведуть до мінімуму.

Працювати невеликим гачком, найскладніше: на початковому етапі в'язання можуть з'являтися мозолі. Однак якщо потрібна щільна в'язка з нашої фурнітурою для сумок , то без допомоги даного гачка ніяк.

Кожна рукодільниця сама вирішує, якого розміру і виду гачка вона віддасть свою перевагу. Головне - щоб процес в'язання приносив якомога більше позитивних емоцій, і тоді навіть складна в'язка буде здаватися легкою!






  • +380633430306
  • capron.com@gmail.com

  • Україна, Київ вулиця Магнітогорська, 1 Будинок культури 2 поверх
  • ПН-ПТ с 09:00 - 17:00