Майстер клас з в'язання сумки «Лотос»

Чи бажаєте своїми руками створити модний і стильний аксесуар? Представляємо Вашій увазі покроковий МК, як зв'язати елегантну сумочку «Лотос» з нашої фурнітурою для сумок !

Розміри готового виробу:

 1. ширина - 23 см.
 2. глибина - 10 см.
 3. висота - 20 см.

Все необхідне для роботи можна придбати в інтернет магазині Капрон.

 

Що знадобиться? 

 • 200 м. Будь-якого шнура 4 мм;

 • запальничка, для обробки кінчиків (щоб не розпускалися);

 • клапан на 16 отворів розміром 20 см × 18 см. (Бажано шкіряний, але можна і інший);

 • ручка на гвинтах;

 • плечовий ремінь;

 • 2 гачка: 4 мм і 6 мм.

 

в'яжемо денце 

Отже, починаємо з того, що відміряє 1 м. Хвостика нитки. Замість звичної ланцюжка, будемо плести кіску, що складається з 11 петель.

Набирати її нескладно: робимо одну ВП (повітряну петлю), потім беремо хвостик нитки і накидаємо його на гачок. Після цього робочою ниткою пров'язуємо 2 петлі разом. Знову накид, і, таким же чином, пров'язуємо 2-ю. Знову накид і 3-тя. Накид - і 4-я, і так до 11-ї. У підсумку, виходить косичка з 11 петельок.

1-й ряд:

У 2-ю петлю від гачка пров'язуємо перший СБН (стовпчик без накиду) за обидві стінки петлі. Робоча нитка завжди витягується під кутом на рівень гачка (щоб не було дірок в полотні). 2-й СБН - пров'язати, 3-й, 4-й, 5-й ... - і так 9 - повинна залишитися одна непровязанной петля.

  Міняємо гачок і в останню петлю пров'язуємо 3 СБН. При цьому, робочу нитку виставляємо так, ніби будемо в'язати гачком №6.

Міняємо гачок і в'яжемо в іншу сторону 8 СБН. Навпроти кожного СБН з іншого боку пров'язуємо за обидві стінки 1-ий стовпчик, 2-й, 3-й і так до 8-го. Бачите, як гарно виходить!

У нас вже Провязать 1-я петля, тому потрібно в останню зробити ще 2 СБН.

Міняємо гачок і в'яжемо до кінця ряду. 

2-й ряд:

Заводимо гачок під дві стінки під 1-у петлю. Захоплюємо її і простягаємо навиворіт, підправляє кінчик, щоб залишилася акуратна петля. Протягуємо гачок в 1-у галочку - далі будемо в'язати галочками. Знаходимо першу, її потрібно розколоти навпіл: протягуємо інструмент з іншого боку (петелька також розколота). Одягаємо робочу петлю і пров'язуємо її робочою ниткою - робимо 1-у петельку за допомогою хвостика.

Далі знову міняємо на робочу нитку і в'яжемо галочками в розкол. Кожен СБН нам потрібно розколоти навпіл з двох сторін.

Знаходимо галочки і пров'язуємо - наша петелька стає розколотої, захоплюємо робочу нитку і пров'язуємо 1-й СБН. Продовжуємо в'язати галочками до збільшення - і так з усіма 8 галочками.

Дійшли до місця, де ми пров'язуємо 3 петлі в одну - в 1-у петлю цієї трійки потрібно знову зробити три надбавки.

Міняємо гачок і в цю галочку в'яжемо 3 СБН: розкололи, витягли петлю (вона повинна витягувати вільно). Цією надбавкою ми формуємо кут.

Знову міняємо гачок і 1 СБН пров'язуємо в 2-у петлю цієї надбавки.

Далі знову міняємо гачок і в цю галочку робимо прибавку - в'яжемо 3 СБН - розкололи, пров'язати 3 рази і формуємо куточок.

Знову міняємо і в'яжемо СБН візерунками галочки до наступної прибавки - зв'язали і в 1-у петлю надбавки робимо 3 СБН.

Після чергової заміни гачка в'яжемо СБН - 3 куточок сформований, тепер необхідно зробити 4-й. 1-я петля Провязать і потрібно ще провязать 2 СБН - сформований 4-ий куточок.  Закриваємо 2-й ряд.

 

3-й ряд:

Просмикуємо гачок під першу петлю за обидві стінки і виводимо на виворіт. Заводимо інструмент в 1-ю петлю попереднього ряду, одягаємо її на гачок, пров'язуємо робочою ниткою - в'яжемо першу петлю хвостиком. Знову міняємо нитку і в'яжемо СБН.

Міняємо гачок, розколюємо галочку, в'яжемо 3 СБН, не забуваючи вичитувати петлі. Повторюємо ще раз.

Потім ще міняємо гачок і робимо прибавку з 3-х СБН в середню петлю. Розкрили галочку і в'яжемо.

Точно також в'яжемо другу сторону до кінця ряду. Після цього,  переходимо на 4-й ряд.

 

4-й ряд:

Знову витягуємо петлю навиворіт, заводимо крючок в 1-й СБН, одягаємо петлю, пров'язуємо робочою ниткою. В'яжемо 1-ю хвостиком.

Міняємо на робочу нитку і в'яжемо згідно 3-у ряду. У середню петельку надбавки робимо 3 СБН в кожному куточку. У цих місцях, середню петлю кожної прибавки робимо 3 СБН. У нас залишається одна непровязанной.

Останній СБН пров'язуємо хвостиком нитки: заводимо гачок, захоплюємо хвостик, пров'язуємо і витягуємо нитку до кінця. Потім заводимо інструмент під 1-ю петлю, витягуємо хвостик, перевертаємо в'язання, заводимо гачок в перемичку і в середину останньої. Знову захоплюємо хвостик і витягуємо навиворіт.

 

Ну ось, наше денце пов'язано, залишилося зробити обв'язку. Воно повинно вийти досить щільним, без дірочок.

 

Робимо обв'язку: беремо робочу нитку в 2-у петельку, виводимо її і в'яжемо СС (сполучними стовпчиками). Зауважте, нитка не можна натягувати, щоб денце не було стягнутим - хід повинен бути вільний.

Обв'язування робиться з метою зміцнення, щоб край був жорсткішим. В'яжемо в кожен СБН, без надбавок, просто обв'язуючи СС. На куточках сильно не затягуємо, в'яжемо вільно до останньої петлі. Передостанню пров'язуємо хвостиком, витягуємо нитку, робимо останній СС.

Під 1-у петлю заводимо гачок, витягуємо хвостик. Заводимо в той же місце, звідки у нас вийшов хвостик, одночасно захоплюємо 3 петельки. Виводимо хвостик на виворіт - нам він більше не потрібен.

Денце повинно вийти дуже щільним.

Якщо в'яжете з бавовняного шнура або трикотажної пряжі, тоді слід зробити волого-теплову обробку.  Тепер ховаємо хвостик на виворіт, фіксуємо його і обрізаємо, не забувши обпалити вогнем його край (щоб не розпустилася).

 

Отриманий розмір денця: 19 см. × 10 см.

Якщо Вам не хочеться в'язати денце, можна взяти вже готове, шкіряне, і обв'язати його як показано в МК.  Переходимо до в'язання стінок.

 

В'язання стінок

До денця необхідно зробити 18 збільшень (по 4 в кожному кутку і по 1 набирання по середині майбутньої задньої і передньої стінки сумки).

 

1-й ряд:

Захоплюємо робочу нитку і протягуємо через 3 стінки петель: відразу сюди в'яжемо першу надбавку. Після закінчення в'язання денця вийшло 46 петельок. Тепер ми зробили 18 збільшень і всього маємо отримати 64 петлі.

в'яжемо СБН до наступної прибавки. У цю петельку в'яжемо 2-ю надбавку. Далі пров'язуємо 5 СБН. Потім робимо 4 прибавки на куточку. Далі в'яжемо аналогічно до кінця ряду. Все, 1-ий ряд закінчений, ми зробили 18 збільшень.


& Nbsp;

2-й ряд:

Під 1-у петлю 1-го ряду просовуємо гачок, простягаємо петлю навиворіт, протягуємо гачок, одягаємо петлю на гачок, підхоплюємо робочу нитку і прив'язуємо.  

в'яжемо першу петельку. Для того, щоб перейти до візерунку, необхідно 2-й ряд провязать галочками. В'яжемо в кожну петельку, без надбавок і убавок СБН з візерунком галочки - до кінця ряду.

 

3-й ряд:

  СС робимо петлю підйому. Далі в'яжемо так: пропускаємо 1, 2 петлі і спускаємося нижче, прив'язуємо СБН. Добре витягнуту петлю, пров'язуємо. СБН теж добре витягуємо петельку - 1,2 спустили, захопили нитка, вирівнюємо до рівня гачка, пров'язуємо.

Дивіться, щоб петлі не перекручувалися. Повертаємося до тієї, яку пропустили - витягли, пров'язати.

Знову пропускаємо 1,2 - витягли гачок, пров'язати.

2-й стовпчик в'яжемо в ту петельку, яку пропустили. Поправляйте все петельки, якщо вони будуть перекручені - візерунок вийде негарним.

І таким чином, в'яжемо до кінця ряду.

 

4-й і наступні ряди:

Далі будемо переходити з ряду в ряд СС і ВП. Робимо СС в 1-у петельку. Петля підйому, далі пропускаємо 2 петлі, опускаємо гачок. Повертаємося на петлю назад, пров'язуємо. Далі - знову пропускаємо 2, опускаємося вниз, витягуємо - пров'язуємо. Так в'яжемо до кінця ряду. У нас залишилася одна непровязанной петелька - пров'язуємо її.

Робимо СС в 1-у петлю і петлю підйому. Далі - в'яжемо аналогічно: пропускаємо 2 петлі, опускаємо гачок - витягуємо, повертаємося назад на 1 петельку - пров'язуємо. Повторюємо. Переходимо з ряду в ряд аналогічним способом. Загалом має вийти 13 рядів.

Отже, пров'язати все 13 рядів - повинен вийти акуратний шов. 

За висоті -16 см.  (може трохи відрізнятися. Залежно від пряжі і щільності в'язання.

 

Приступаємо до обв'язки краю: робимо СС - опускаємо гачок під 1-у петлю і пров'язуємо. Знову пропускаємо гачок в петлю і робимо СС. В'яжемо вільно, без напругия, щоб краю не були стягнуті. Петлі повинні бути вільними. Таким чином, СС обв'язуємо весь край - доходимо до передостанньої петлі. Знаходимо 1-у, обрізаємо кінчик, витягуємо нитку - пропускаємо гачок під 1-у петлю за обидві стінки і витягуємо робочу нитку.

 

Тепер знадобиться гачок тонший і беремо за все 3 стінки - затягуємо нитку навиворіт. Край виходить дуже акуратним.

Закріплюємо кінчик, ховаємо нитку, обрізаємо і обробляємо вогнем.

Загинаємо боки всередину і надаємо виробу трапецієподібної форми.

Ввязаніе клапана

Щоб ув'язати клапан, необхідно відступити від краю 3-4 см. І прикласти його до в'язаній частини. Кладемо акуратно і рівно, щоб все було симетрично і красиво. Протягуємо гачок №4 в 1-е отвір, витягуємо петлю, залишаємо кінчик достовірніше, щоб потім змогли легко закріпити.

Просмикуємо гачок в 2-е отвір, витягуємо петлю і пров'язуємо СС. Пряжу унеможливити натяг - щоб клапан не стягнуло.

Просмикуємо гачок в 3-е отвір, захоплюємо нитку, витягуємо петлю і пров'язуємо наступний СС.

Таким чином рухаємося далі, до останнього отвори. Обов'язково перевіряйте, щоб клапан не з'їхав убік, а знаходився паралельно краю.

Останню петлю пров'язуємо за клапаном і витягуємо кінчик нитки. Заводимо гачок з вивороту і в той же отвір витягуємо кінчик.

Там, де ми починали в'язати, - витягаємо кінчики нитки назовні, підхоплюємо верхню петельку за дві стінки, протягуємо нитку і затягуємо її навиворіт в той же отвір. (Закріплюємо кінчик з вивороту, обрізавши і обробивши вогнем). Таку ж процедуру повторюємо, з іншого боку.

Установка замочка

Переходимо до наступного етапу - встановлення замочка. Застібаємо його на клапан і дивимося, де він повинен розташовуватися - відзначаємо це місце. Потім беремо 3 відрізка шнура, близько 30 см. Кожен.

Розгинаємо вусики замку і приміряємо зворотну сторону заглушкою (якщо вона виглядає, обріжте 2-3 мм.) Викладаємо всі підготовлені відрізки на зворотну сторону замочка (посередині), закріплюємо заглушку і загинаємо вусики. Даний спосіб фіксації не дозволить вусикам розігнутися, а замку вилетіти.

Докладаємо замок в раніше зазначене місце і затягуємо кінці шнура всередину. Попарно туго зав'язуємо вузлики. Кожен вузлик необхідно акуратно підпалити вогнем. Кінчики обрізаємо і обробляємо запальничкою.

Замок надійно встановлений!

Установка ручок

Ось ми і дісталися до завершальної частини створення нашої сумочки - установці ручок.

Необхідно розкрутити болтик, поставити клапан в потрібне місце і закрутити назад - коротка ручка готова!

Тепер на кільця надягаємо карабіни і довгі ручки.

 

Все! Наша стильна сумочка готова! Сподіваємося, у Вас все вийде, а творчий процес викличе масу позитивних емоцій!


СБН  - стовпчик без накиду

ВП  - повітряна петля

СС  - з'єднувальний стовпчик

 
Істочінк: capron.com.ua

 • +380633430306
 • capron.com@gmail.com

 • Україна, Київ вулиця Магнітогорська, 1 Будинок культури 2 поверх
 • ПН-ПТ с 09:00 - 17:00